Stan portfela inwestycyjnego 2011-12-08
Minął w przybliżeniu miesiąc od ostatniego podsumowania, także czas na kolejne! W ostatnim miesiącu trochę się działo, głównymi tematami były oczywiście kolejne odsłony kryzysu europejskiego, jak w takim nastroju udały się moje inwestycje?

Wyniki ostatniego miesiąca
Zawirowania związane z europejskim kryzysem krótkoterminowo wpływały na rynek przynosząc fale optymizmu i pesymizmu - jednak ogólny obraz wiszącej siekiery, która lada moment może runąć razem z niekontrolowanym bankructwem któregoś banku/kraju się utrzymuje..

W okresie 2011-11-10 do 2011-12-07 mamy następujące punty odniesienia:

WIG20: -2,68%
S&P: +2,6%
USD/PLN: +2,95%
EUR/PLN: +1,65%


Wygląda to jakby indeksy ledwo się ruszyły, ale to tylko pozory - w między czasie były duże zawirowania na rynkach, które sprowadziły S&P do poziomu 1158, by na dzień dzisiejszy powrócić do 1261. Pozycje w portfelu w ostatnim miesiącu spisały się następująco:W wyniku czego wartość portfela wzrosła z 50 000 zł do 51 064,09 zł co daje miesięczny wzrost wartości o 2,13%


Wykonane operacje i aktualne nastawienie
Jutro a właściwie to już dzisiaj startuje szczyt EU, po którym wiele się wyjaśni w kwestii tego co będzie działo się z rynkiem. Ja nie wierzę by skłócone Państwa dbające o własne interesy potrafiły stanąć na wysokości zadania i ponad własnymi narodowymi interesami spojrzeć na dobro wspólnej europy - także moje inwestycje opierają się na założeniu i wmyśl powiedzenia "hope for the best, plan for the worst" mijający miesiąc przeczekałem bez większych ruchów, zabezpieczając delikatnie portfel względem potencjalnej silnej aprecjacji dolara na wypadek nagłego pogorszenia się nastrojów.

Operacje jakie wykonałem w mijającym miesiącu:

  1. Powiększyłem pozycję na złocie
  2. Zabezpieczyłem częściowo portfel względem aprecjacji dolara przy użyciu kontraktówAktualna struktura portfela
W związku z pojawieniem się w portfelu kontraktów terminowych postanowiłem, prezentować strukturę portfela w dwóch postaciach. W pierwszej bez uwzględnienia dźwigni finansowej, gdzie wartość kontraktu to  wartość depozytu. Natomiast drugi wykres jest z uwzględnieniem pełnej wartości instrumentu bazowego czyli wielokrotnie przekraczającej wartość depozytu i pokazuje prawdziwy wpływ na zmianę portfela w przypadku zmian kursowych.


  • Bez uwzględnienia dźwigni finansowej

  • Z uwzględnieniem dźwigni finansowej
W tym miesiącu udało się zaoszczędzić około 1000 zł także wysyłam nabycie jednostek uczestnictwa w TFI OBLIGACJI - HSBC GIF Brazil Bond.

W najbliższych dniach się wiele wyjaśni, w sprawie przyszłości Europy i wtedy będzie pora zrewidować powyższe założenia :)


Wszelkie informacje zawarte na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autora i nie są rekomendacjami w myśl ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi oraz w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).


Odpowiedzi

1 Odpowiedzi do "Stan portfela inwestycyjnego 2011-12-08"

Prześlij komentarz

 

Categories

Recent Comments

Popular Posts

Return to top of page Copyright © 2010 | Platinum Theme Converted into Blogger Template by HackTutors